Wine and Paint czyli korzyści z Malowania i Wina

Jakie korzyści niesie Wine and Paint?


W tym artykule skupimy się na wieloaspektowych korzyściach z Wine and Paint. Korzyści podzieliliśmy na trzy kategorie:

 • Korzyści socjalne
 • Korzyści artystyczne
 • Korzyści zdrowotne

Korzyści socjalne z Malowania i Wina

Podobnie jak Ty, wiele innych osób lubi spędzać czas z ludźmi, których łączą podobne zainteresowania. Mówimy tutaj o chęci spróbowania czegoś nowego, doświadczeniach artystycznych czy nauce malowania. Na Malowanie i Wino możesz przyjść z wielu powodów. Może to być:

 • chęć poznania nowych ludzi – jak każdy człowiek ciekawy świata, Ty również lubisz poznawać nowych ludzi, rozmawiać z nimi i integrować się. Po prostu ich lubisz. Nie ważne skąd są i jacy są. To interesujące stworzenia. Czy w takim razie nie warto pójść na wydarzenie i ich poznać?
 • integracja firmowa – co lepiej spaja ludzi niż alkohol? Hmm… Na przykład wspólna zabawa i alkohol 😀 Wprowadź zatem swój zespół w artystyczny świat i pokaż im korzyści ze wspólnej zabawy podczas Wine and Paint w Arte Valore. Niech poznają się z innej strony i pokażą swoje artystyczną duszę!
 • prywatny wieczór z przyjaciółmi – wyobraź sobie przestrzeń dla Ciebie i Twoich najbliższych znajomych. Razem tworzycie wspólną historię, bawicie się, malujecie i degustujecie napój z winogron.

 • wieczór panieński – artystyczna impreza z przyjaciółkami może być ciekawym dodatkiem ostatniego panieńskiego wieczoru. Zaproś swoje besties na nasz event i cieszcie się czasem ze sobą, malowaniem i winem
 • urodziny – Czy urodziny muszą mieścić się w konwencji: spotkanie, tort, prezenty? A gdyby zrobić je w nieco innej formie? Na przykład spotkanie, malowanie, wino i przyjaciele? Czy to nie brzmi oryginalnie? Pewnie, że tak. Zorganizujesz świetne i oryginalne spotkanie, na którym zrobicie razem coś nowego!
 • wieczór kawalerski – Czy Panowie chcieliby spędzić czas w kreatywny sposób? Jeśli tak, to Malowanie i Wino jest idealna okazją. Spędzicie czas w męskim gronie tworząc coś ciekawego. Zadbamy o dobre pomysły na prace i profesjonalne wykonanie. Przy okazji polejemy coś każdemu z Was do kieliszka 😉
 • baby shower – Spodziewacie się dzidziusia? To fantastycznie! Cieszymy się razem z Wami! A czy myśleliście o tym, żeby celebrować to wydarzenie w artystycznej formule? Bo organizujemy wydarzenia z malowaniem właśnie dla Was.

  Przy każdej z wymienionych wyżej okazji czeka na Ciebie kilka win do spróbowania. Różne kolory. Wina białe i czerwone. Różne smaki. Półwytrawne i wytrawne. Europejskie i pozaeuropejskie. Przejdźmy teraz do korzyści artystycznych.

Korzyści artystyczne z Wine and Paint

 • przełamiesz barierę psychologiczną tworzenia – nauczysz się łączyć kolory i różnymi technikami nakładać je na płótno
 • obeznasz się z artystycznym językiem i idealną kompozycją
 • namalujesz swój profesjonalny obraz pod okiem zawodowego artysty
 • obraz w formacie 40×60 cm zabierzesz do domu
 • namalowanym dziełem będziesz mógł pochwalić się przed Twoimi przyjaciółmi i pokazać im kolejne wydarzenie

Korzyści zdrowotne z Wine and Paint

Korzyści z malowania dla mózgu i zdrowia psychicznego


Regularne ćwiczenia i zdrowe odżywianie to znane sposoby na pomyślne starzenie się, ale także kreatywne hobby, takie jak malowanie, pozwala zachować silny umysł i może poprawić ogólną jakość życia. Oto sześć wspaniałych korzyści płynących z malowania, które mogą poprawić Twoje zdrowie psychiczne i fizyczne:

1. Uwalnia od stresu

Problemy ze zdrowiem psychicznym i stres lub wysoki poziom niepokoju często idą w parze. Malowanie pozwala na uwolnienie się od emocji, co pozwala na zrelaksowanie się i pozbycie się problemów, które przyczyniają się do wysokiego poziomu stresu.

Malując coś pięknego, człowiek stymuluje swój twórczy umysł, jednocześnie zmniejszając napięcie psychiczne. Niski poziom stresu prowadzi do szczęśliwszego, zdrowszego stylu życia i pomaga poprawić ogólny stan zdrowia psychicznego.

2. Rozwija kreatywność

Malowanie przychodzi bardziej naturalnie osobom o artystycznej, prawej półkuli mózgu, ale bardziej analityczne osoby o lewej półkuli mózgu również mogą stymulować i pielęgnować swój rozwój twórczy poprzez praktykowanie malarstwa. Ćwiczenie i uczenie się umiejętności twórczych we własnym tempie sprzyja rozwojowi twórczemu.

3. Wzmacnia pamięć

Malowanie wyostrza umysł poprzez wizualizację i realizację koncepcji, a także zwiększa zdolności zapamiętywania. Osoby korzystające z twórczych możliwości, takich jak pisanie, malowanie i rysowanie, mają mniejsze szanse na zapadnięcie na choroby związane z utratą pamięci w starszym wieku.

Zastanawiasz się nad przeprowadzką do ośrodka spokojnej starości? Pobierz nasz bezpłatny interaktywny podręcznik.

4. Wzmacnia umiejętność rozwiązywania problemów i zdolności motoryczne

Gdy artysta myśli koncepcyjnie, aby wprowadzić w życie wiele rozwiązań podczas malowania, używa umiejętności krytycznego myślenia. W trakcie tego procesu wyobrażenia artysty mogą się zmieniać z powodu ograniczeń kolorystycznych lub nieoczekiwanych rezultatów, które pojawiają się w trakcie realizacji artystycznej. Znalezienie rozwiązania pomaga rozwinąć ważne umiejętności rozwiązywania problemów. Myślenie nieszablonowe staje się drugą naturą malarza.

Umiejętności motoryczne, takie jak posługiwanie się pędzlem, zwiększają mobilność dłoni i palców. Drobne umiejętności motoryczne, które rozwija malarz, pomagają w tworzeniu skrótów myślowych, które mózg wykorzystuje w codziennym życiu.

5. Rozwija rozwój emocjonalny

Uwalnianie emocji poprzez prace plastyczne jest pomocnym doświadczeniem dla wielu malarzy. Wylewając swoje emocje poprzez dzieła sztuki, artysta może również ocenić i zrozumieć czynniki, które przyczyniają się do zróżnicowania nastrojów. Eksperymentowanie z różnymi formami malarskimi pomaga artyście zrozumieć, co wyzwala takie uczucia, jak szczęście, smutek, miłość czy gniew. Malarstwo jest często rodzajem uzdrowienia poprzez abstrakcyjną ekspresję emocjonalną.

6. Stymuluje optymistyczne nastawienie

Malarstwo stwarza odprężające, otwarte środowisko, w którym artyści mogą bezpiecznie odkrywać swoją kreatywność, a także zachęca do bardziej optymistycznego podejścia do życia. Nagroda, jaką jest tworzenie atrakcyjnych wizualnie dzieł sztuki, które podziwiają inni, daje malarzowi poczucie dumy i radości z wykonanej pracy, co podnosi samoocenę i inspiruje do osiągania nowych poziomów umiejętności.

Malarstwo pomaga budować zdrowie psychiczne w każdym wieku, a na rozpoczęcie nowego hobby nigdy nie jest za późno. Malarstwo może pomóc wytworzyć radosny nastrój nie tylko u artysty, ale także u osób z jego otoczenia.

 

10 korzyści zdrowotnych płynących z wina, według nauki


Wino od lat poddawane jest intensywnym badaniom, które dowodzą, że jest ono skutecznym eliksirem. Kto powiedział, że człowiek potrzebuje fontanny młodości, aby żyć długo? Nalej sobie kieliszek wina i zabutelkuj zaskakujące korzyści. Zebraliśmy kilka interesujących faktów i ciekawostek o tym, jak wino może wpłynąć na Twoje zdrowie. Zachowaj umiar, poznaj swój ulubiony trunek i pij z umiarem.


Wino zostało poddane licznym badaniom, które wykazały różne związki między poprawą jakości życia a jego spożyciem. W czasach starożytnych, ze względu na niedostatek wody, wino stało się niezbędną potrzebą życiową, a nie luksusem, dlatego zaczęło symbolizować utrzymanie i życie. Nawet w najdawniejszych czasach wino udowodniło swoją wartość, jeśli chodzi o podtrzymywanie życia. Do dziś trwają badania nad tym, dlaczego wino jest uważane za jeden z najpotężniejszych eliksirów znanych człowiekowi.


Jednak pierwszą rzeczą, jaką należy sobie uświadomić, jest to, że ilość ma znaczenie, a większość badań pokazuje wyniki w kieliszkach wypijanych dziennie lub tygodniowo. Wykazano, że oszczędzanie wszystkiego w ciągu tygodnia, by pić w weekend, nie przynosi żadnych korzyści dla zdrowia. Radzimy więc, byś delektował się każdym łykiem, czuł każdą fakturę i zapach wina. Pij je powoli, tak jak było uprawiane w winnicach i produkowane z miłością i troską.
Zacznijmy…

1. Picie wina wspomaga długowieczność życia

Resweratrol to polifenol, który można znaleźć przede wszystkim w czerwonych winach. Jest to silny przeciwutleniacz, który można znaleźć w skórce winogron i soku z czerwonych winogron. Przeciwutleniacze pomagają organizmowi zwalczać wolne rodniki, które mogą uszkadzać nasze komórki i narządy.

Badania wykazują, że resweratrol wspomaga zdrowie i długowieczność poprzez zwiększanie aktywności białka zwanego sirtuinami. Sirtuiny są odpowiedzialne za ochronę organizmu przed chorobami związanymi ze starzeniem się.

W kilku badaniach sugerowano, że spożywanie alkoholu, zwłaszcza wina, przynosi korzyści zdrowotne, które prowadzą do wydłużenia życia. Niemniej jednak w badaniach tych podkreślono, że pozytywne korzyści występują jedynie przy umiarkowanym spożyciu alkoholu.

Najważniejszy wniosek: Jeśli chcesz chronić swój organizm przed chorobami związanymi ze starzeniem się, spożywanie umiarkowanych ilości wina przynosi pozytywne korzyści zdrowotne, które mogą prowadzić do wydłużenia życia.

2. Picie wina pomaga utrzymać serce w zdrowiu

Od czasów starożytnych choroby układu krążenia (CVD) stały się znanym, zagrażającym życiu problemem na całym świecie.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), do chwili obecnej z powodu CVD umiera rocznie więcej osób niż z powodu jakiejkolwiek innej choroby i stanowią one pierwszą przyczynę śmiertelności i zachorowalności na całym świecie.

Wielu badaczy wykazało, że spożycie polifenoli wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem wystąpienia chorób układu krążenia. Wina zawierają polifenole, które można znaleźć w postaci flawonoidów o przypuszczalnych właściwościach przeciwutleniających.

Te polifenole to resweratrol, który może pomóc w ochronie wyściółki naczyń krwionośnych w sercu. Spożywanie 1 do 2 napojów dziennie (4 do 8 uncji) może zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia.

Picie wina może pomóc w obniżeniu poziomu lipoproteiny o niskiej gęstości (LDL), znanej również jako zły cholesterol, która może powodować uszkodzenie tętnic, a jednocześnie zwiększyć poziom lipoproteiny o wysokiej gęstości (HDL), znanej również jako dobry cholesterol, która może zmniejszyć ryzyko chorób serca. Ponadto wino zapobiega tworzeniu się zakrzepów krwi.

Najważniejsze informacje: Picie 4 do 8 uncji wina dziennie może obniżyć ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia ze względu na zawarte w nim polifenole.

3. Składniki odżywcze zawarte w winie mogą zapobiegać chorobie Alzheimera

Ludzie, którzy się rozwijają, zawsze obawiają się utraty wszystkich swoich cennych wspomnień. Niektórzy uważają, że jest to nieuniknione, jednak istnieją setki sposobów, aby temu zapobiec. Jednym z takich sposobów jest picie wina.

Demencja to przewlekłe lub uporczywe zaburzenie procesów umysłowych, do którego dochodzi stopniowo w starszym wieku. Badania wykazują, że spożywanie wina może zmniejszyć ryzyko wystąpienia demencji, która często prowadzi do choroby Alzheimera.

Choroba Alzheimera to rozwijające się wraz z wiekiem pogorszenie sprawności umysłowej. Również w tym przypadku resweratrol zawarty w winie pomaga w utrzymaniu drożności naczyń krwionośnych, dzięki czemu niezbędna ilość tlenu i glukozy może swobodnie docierać do mózgu, utrzymując go przy życiu i sprawnym działaniu.

Najważniejsze wnioski: Resweratrol, który można znaleźć w winie, utrzymuje naczynia krwionośne wolne od zatorów, które mogą wpływać na funkcje mózgu w zatrzymywaniu wspomnień.

Buduj nowe wspomnienia z tymi, których kochasz. Planujesz następne wakacje? Obiecujemy, że będą niezapomniane.

4. Picie wina może powstrzymać depresję

Dla niektórych osób depresja jest powszechnym, ale poważnym zaburzeniem, ponieważ może wpływać na samopoczucie, myślenie i wykonywanie codziennych czynności. Może się to wydawać sprzeczne, ponieważ większość ludzi wie, że spożywanie alkoholu może pogłębiać depresję lub stany lękowe. Mimo to, wypicie lampki wina tygodniowo może okazać się środkiem depresyjnym o działaniu przeciwdepresyjnym.

W siedmioletnim badaniu przeprowadzonym przez PREDIMED przeanalizowano 5 500 osób pijących alkohol w stopniu lekkim lub umiarkowanym i stwierdzono, że osoby, które wypijały od dwóch do siedmiu kieliszków wina tygodniowo, były mniej podatne na depresję niż osoby niepijące.

Ponownie, chodzi tu o picie z umiarem, ponieważ w tym samym badaniu osoby pijące duże ilości alkoholu były bardziej podatne na depresję.

Najważniejszy wniosek: Wypijanie od dwóch do siedmiu kieliszków wina tygodniowo może być lekarstwem na depresję.

5. Picie wina może zapewnić ci zdrowszą skórę

Wysoki poziom przeciwutleniaczy w winie, stosowany bezpośrednio na skórę, może hamować rozwój bakterii wywołujących trądzik i korzystnie wpływa na utrzymanie zdrowej skóry. Antyoksydanty odmładzają skórę, zwiększają jej elastyczność i sprawiają, że skóra jest promienna i pełna blasku.

Spożywając wino jako napój, można pobudzić krążenie krwi, co może zapobiec powstawaniu zmarszczek i starzeniu się skóry. Jednak nadmierne spożywanie wina powoduje, że przepływ hormonów traci równowagę i może powodować odwodnienie skóry oraz zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia trądziku.

Najważniejsze informacje: Wino zawiera przeciwutleniacze i polifenole, które są niezbędne do utrzymania zdrowej skóry.

6. Picie wina może pomóc w zapobieganiu otyłości

Istnieje różnica między nadwagą a otyłością. Nadwaga odnosi się do nadmiernej masy ciała, która może pochodzić z mięśni, kości, tłuszczu i wody. Z kolei otyłość to nadmierna ilość tkanki tłuszczowej w organizmie.

Według danych Global Health Observatory (GHO), co najmniej 2,8 miliona ludzi na świecie umiera każdego roku z powodu nadwagi lub otyłości.

Wino, a zwłaszcza wino białe, zawiera przeciwutleniacze o nazwie epikatechina, kwercetyna i resweratrol. Przeciwutleniacze te mogą obniżać poziom cholesterolu, a także wspomagać odchudzanie poprzez spalanie tłuszczu z brzucha i zmniejszanie stanów zapalnych, które często towarzyszą otyłości.

Kluczowy wniosek: Białe wino wspomaga utratę wagi poprzez spalanie tłuszczu z brzucha i zmniejszanie właściwości przeciwzapalnych.

7. Picie wina pomaga wzmocnić odporność organizmu

Według naukowców codzienne spożywanie wina może wzmocnić układ odpornościowy. Etanol, składnik chemiczny napojów alkoholowych, a także wina, pomaga zwiększyć skuteczność szczepień.

Picie wina z umiarem może pomóc rozwinąć odporność, która może zwalczyć 200 wirusów. Wino zawiera duże ilości przeciwutleniaczy w postaci flawonoidów, które mogą silnie zwalczać wirusy.

Dowodem na to jest fakt, że czerwone wino może pomóc w leczeniu objawów grypy i przeziębienia. Polifenol resweratrol może zapobiegać namnażaniu się wirusów po ich przedostaniu się do organizmu.

Najważniejsze informacje: Codzienne spożywanie wina pomaga wzmocnić układ odpornościowy, ponieważ zawiera ono dużą ilość przeciwutleniaczy, które zwalczają wirusy.

8. Picie wina wzmacnia kości

Badacze z przeszłości powiązali umiarkowane picie wina z poprawą gęstości kości. Z wiekiem kości stają się coraz cieńsze i słabsze. Nowe badania wykazują, że umiarkowane picie wina może pomóc w zmniejszeniu ryzyka wystąpienia osteoporozy.

Osteoporoza to choroba kości występująca najczęściej u kobiet po osiągnięciu przez nie wieku menopauzalnego. Osteoporoza sprawia, że kości stają się kruche i bardziej łamliwe, co zwiększa podatność na złamania.

Jeden lub dwa kieliszki wina dziennie mogą uchronić kobiety przed przerzedzeniem kości. Wydaje się, że umiarkowane spożycie wina niweluje nierównowagę między rozpuszczaniem starych kości a słabą produkcją nowych, co może prowadzić do osteoporozy u starszych kobiet.

Najważniejsze informacje: Osteoporoza może być mniejsza dzięki umiarkowanemu spożyciu wina u starszych kobiet.


9. Wino może chronić nasze zęby przed płytką nazębną

Według badań przeprowadzonych przez American Chemical Society wino może zapobiegać próchnicy poprzez hamowanie wzrostu niektórych bakterii znajdujących się w biofilmie jamy ustnej. Wino może spowolnić rozwój bakterii, które mogą powodować powstawanie ubytków.

Polifenole, wino i ekstrakt z pestek winogron mogą spowolnić wzrost bakterii odpowiedzialnych za powstawanie płytki nazębnej i próchnicy. Chociaż czerwone wino może pomóc w ograniczeniu rozwoju tych bakterii, optymalny stan zdrowia jamy ustnej nadal zależy od codziennej higieny jamy ustnej.

Szczotkowanie zębów, nitkowanie i regularne wizyty u dentysty to nadal najlepsze zalecenia, ale włączenie wina do swojej diety może zwiększyć Twoją obronę przed dziesiątkami możliwych chorób zębów i dziąseł.

Najważniejszy wniosek: Wino może hamować rozwój bakterii, które mogą powodować próchnicę zębów. Niemniej jednak, codzienna higiena jamy ustnej jest nadal najlepszym sposobem na ochronę zębów przed próchnicą.

10. Picie wina może poprawić nasz wzrok

Okulista Milind Pande z Vision Surgery twierdzi, że resweratrol, który można znaleźć w winie, może być korzystny dla oczu. Resweratrol zapobiega związanemu z wiekiem pogarszaniu się stanu mięśni oczu. Jednym z takich związanych z wiekiem uszkodzeń mięśni oka jest zwyrodnienie plamki żółtej.

Zwyrodnienie plamki żółtej jest jedną z głównych przyczyn utraty wzroku i jest uważane za nieuleczalną chorobę oczu. Polega ono na pogorszeniu stanu centralnej części siatkówki, zwanej plamką, która rejestruje widziane przez nas obrazy.

Plamka jest odpowiedzialna za zdolność czytania, rozpoznawania i widzenia obiektów w najdrobniejszych szczegółach. Resweratrol, który można znaleźć w winie i winogronach, zapobiega rozwojowi naczyń krwionośnych w oczach, co może prowadzić do zwyrodnienia plamki żółtej.

Najważniejszy wniosek: Wino może zapobiegać związanemu z wiekiem pogorszeniu stanu mięśni oczu. Pożegnaj się więc z marchewką i pij wino dla lepszego zdrowia oczu.

W Arte Valore wierzymy, że zdrowy umysł i ciało są niezbędne, aby żyć pełnią życia. Dlatego też koncentrujemy się na zdrowiu całej osoby, poprzez angażujące zajęcia. Aby dowiedzieć się więcej o naszym wydarzeniu z malowaniem i winem kliknij tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *