zajęcia artystyczne dla dzieci

Kurs rysunku i malarstwa dla dzieci, czyli twórczość z największą pasją. 

Rysowanie przychodzi dzieciom całkowicie naturalnie. Młody człowiek od najwcześniejszych lat chce kreować, bawić się i poznawać. Ołówek, kredka, farby flamaster – to najwspanialsze narzędzia do dziecięcej ekspresji. Gdy do tego podamy mu jeszcze papier, to z ogromną radością będziemy patrzeć jak pociecha tworzy coś swojego na kartce, a nie na ścianie. Ogrom ekspresji dziecka wyraża się automatycznie we wczesnych etapach rozwoju, a potem, może zostać podtrzymana przez rodziców i rozwijana lub nie.

Co można zrobić jeśli rysunek dziecka nie jest przez rodziców rozwijany?

Często rodzice nie mają czasu zajmować się rozwojem dziecka na każdej płaszczyźnie, a plastyka w szkole jest niewystarczająca. Dodatkowo młody człowiek może się zniechęcić surowością i nierealistycznymi wymaganiami nauczyciela w szkole. Dziecko przestaje więc rysować, a talent nie jest kontynuowany. Tak, kontynuowany. Co to oznacza? Oznacza to, że każde dziecko, które nie przestanie tworzyć może zostać profesjonalistą w rysunku, malarstwie czy innej sztuce. 

Co można robić w życiu potrafiąc rysować?

Rysunek otwiera drzwi do wielu specjalistycznych zawodów i jest dobrą bazą do malarstwa. Rysunek jest językiem komunikacji wizualnej dla architektów, urbanistów, projektantów (mody, wzornictwa przemysłowego, samochodów), zawodowych artystów, tatuażystów, malarzy murali. Lista jest długa, a nowych zawodów kreatywnych wciąż przybywa.

Jak rozwijać umiejętności artystyczne dziecka w delikatny sposób?

W dzisiejszych czasach Internetu, możliwości rozwoju są nieograniczone. Można to robić poprzez zabawę, czyli tak jak dzieci lubią najbardziej. Mogą to być zagadki, rysowanie z tutoriali, czy kursy. Dostępne są kursy online lub stacjonarnie, w zależności od preferencji dziecka. Kurs pozwala zaawansowany rozwój pod okiem profesjonalisty, który będzie w stanie ocenić możliwe kierunki dla dziecka.

Sztuka rozwija dzieci

Ile kosztuje kurs rysunku i malarstwa dla dzieci?

Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy ofertę promocyjną. Pojedyncze zajęcia kosztują 90 zł i trwają 3 godziny. Przyjmujemy zapłatę za zajęcia z góry – za rok, trymestr lub miesiąc. Poniżej zamieszczamy koszty za poszczególne okresy:

  • miesiąc – 270 zł
  • trymestr – 770 zł
  • rok – 1900 zł

Pełny kurs trwa rok. 

Jak zapisać się na zajęcia rysunkowe?

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami mailowo lub telefonicznie i napiszesz w jaki dzień chcesz chodzić. Dodatkowo nie zapomnij zaznaczyć na jakim poziomie Twoje dziecko rysuje oraz w jakim jest wieku. W odpowiedzi otrzymasz potwierdzenie rejestracji wraz z danymi do wpłacenia zaliczki. Liczba miejsc jest ograniczona, a wpłata zaliczki jest gwarancją zapisu na nasze zajęcia. 

Adres i godziny zajęć rysunkowych w Arte Valore

Zapraszamy do naszej pracowni, która znajduje się przy ulicy Poznańskiej 38/9 na 4 piętrze kamienicy z początku XX wieku. Zajęcia organizujemy w każdą sobotę i niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00. Do zobaczenia na rysunku!

Zespół Arte Valore

Gdzie mogę znaleźć więcej informacji na temat rozwoju dziecka przez rysunek? [h3]

Artykuł w szczegółach opisujący pozytywny wpływ rysunku na dzieci można znaleźć tutaj.
Natomiast kierunki rozwoju zawodowego związanego z rysunkiem znajdują się tutaj (wkrótce zostaną dodane).

Zobacz inne kursy w Arte Valore