zajęcia artystyczne dla dzieci

Kurs rysunku i malarstwa dla dzieci, czyli twórczość z największą pasją. 

Rysowanie przychodzi dzieciom całkowicie naturalnie. Młody człowiek od najwcześniejszych lat chce kreować, bawić się i poznawać. Ołówek, kredka, farby flamaster – to najwspanialsze narzędzia do dziecięcej ekspresji. Gdy do tego podamy mu jeszcze papier, to z ogromną radością będziemy patrzeć jak pociecha tworzy coś na kartce – a nie na ścianie. Ogrom ekspresji dziecka wyraża się automatycznie we wczesnych etapach rozwoju. Potem, może zostać podtrzymana przez rodziców i rozwijana lub nie. Jednak warto rozwijać kreatywną stronę dziecka, gdyż będzie mogło zdawać na dowolne studia kreatywne.

Co można zrobić jeśli rodzice nie rozwijają rysunku dziecka?

Często rodzice nie mają czasu zajmować się rozwojem dziecka w każdej płaszczyźnie. Plastyka w szkole jest na bardzo podstawowym poziomie. Bazuje na schematach. Dodatkowo młody człowiek może się zniechęcić surowością i nierealistycznymi wymaganiami nauczyciela w szkole. Dziecko przestaje więc rysować, a talent nie jest rozwijany. Co to oznacza? Oznacza to, że każde dziecko, które nie przestanie tworzyć może zostać profesjonalistą w rysunku, malarstwie czy innej sztuce. 

Co można robić w życiu potrafiąc rysować?

Rysunek otwiera drzwi do wielu specjalistycznych zawodów i jest dobrą bazą do malarstwa. Rysunek jest językiem komunikacji wizualnej dla architektów, urbanistów, projektantów (mody, wzornictwa przemysłowego, samochodów), zawodowych artystów, tatuażystów, malarzy murali. Lista jest długa, a nowych zawodów kreatywnych wciąż przybywa.

Jak rozwijać umiejętności artystyczne dziecka w delikatny sposób?

W czasach Internetu, możliwości rozwoju są nieograniczone. Rozwój może mieć formę zabawy, tak jak dzieci lubią najbardziej. Zagadki, rysowanie z tutoriali, czy kursy artystyczne. Prowadzimy kursy stacjonarnie w pracowni przy Poznańskiej. Podczas takiego kursu, młody człowiek rozwija się pod okiem profesjonalisty, który będzie w stanie ocenić możliwe kierunki dalszego rozwoju. W Arte Valore umożliwiamy ciągły rozwój dziecka, aż do zdawania na studia.

Sztuka rozwija dzieci

Ile kosztuje kurs rysunku i malarstwa dla dzieci?

Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy ofertę promocyjną. Opłata za zajęcia na pierwszych zajęciach – za 9 lub 3 miesiące. Pojedyncze zajęcia kosztują 90 zł i trwają 3 godziny. Poniżej zamieszczamy koszty za poszczególne okresy:

  • pierwsze zajęcia próbne – 0 zł
  • 3 miesiące (36H) – 976 zł
  • 9 miesięcy (108H) – 2736 zł
Zniżki – 50 zł zniżki za każdą pozytywną opinię (5 gwiazdek) oraz 50 zł zniżki za płatności gotówką lub kryptowalutami. 

Pełny kurs trwa rok. Zapisy możliwe w każdym momencie.

Jak zapisać się na zajęcia rysunkowe?

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami mailowo lub telefonicznie i powiesz w jaki dzień chcesz chodzić. 

Adres i godziny zajęć rysunkowych w Arte Valore

Zapraszamy do naszej pracowni, która znajduje się przy ulicy Poznańskiej 38/9 na 4. piętrze kamienicy z początku XX wieku. 
Kurs regularny prowadzimy w soboty (14.00 – 17.00) i niedziele (10-13). W dni wolne (święta) kurs nie odbywa się.

Do zobaczenia na zajęciach!

Arte Valore
Indywidualne podejście.

Gdzie mogę znaleźć więcej informacji na temat rozwoju dziecka przez rysunek?

Szczegóły opisujące pozytywny wpływ rysunku na dzieci można znaleźć tutaj.
Natomiast kierunki rozwoju zawodowego związanego z rysunkiem znajdują się tutaj.


Zobacz inne kursy w Arte Valore