o nas szkoła rysunku warszawa online
Indywidualność

Kładziemy nacisk na indywidualne podejście, dzięki czemu uczysz się w małych grupach.

Sukces

To co definiuję zwycięzców to nie tylko talent, ale również systematyczna praca. Krok po kroku. Wytrwałość.

Warszawski Salon

Zajęcia prowadzimy w historycznym mieszkaniu, które od 90 lat jest w rękach tych samych właścicieli.

Cały świat

Jeśli będziesz chciał wysłać obraz z naszej galerii na drugi koniec świata to zadbamy o bezpieczną podróż dzieła.

Co robimy na co dzień?

Szkoła rysunku i malarstwa Aete Valore Art School to połączenie nowoczesności i tradycji. Uczymy skutecznie od podstaw. Dopasowujemy tok nauki do każdego indywidualnie. Jak to robimy? Wiemy jakie tematy i jaki tor nauki jest potrzebny w danym kierunku rozwoju i do tego toru dobieramy tematy zgodne z zainteresowaniami ucznia. Złoty środek, dzięki któremu uczeń ma kontrolę nad rysowaną treścią, a portfolio jest unikalne i wyjątkowe. Uczymy od pierwszych lat szkoły podstawowej bez górnej granicy wieku. Tak, zapraszamy również seniorów. W naszej społeczności każdy jest mile widziany.

Kto założył Arte Valore?

inż. arch. art. Filip Kozieradzki

Z wykształcenia architekt, zawodowo odnajduje się w pracy twórczej. Otwarty umysł i niezwykła wszechstronność zainteresowań, daje Filipowi możliwość zgłębiania i łączenia wielu niepowiązanych ze sobą dziedzin. Filip wierzy, że sukces to praca, dlatego regularnie maluje i udoskonala się w akwareli. Uwielbia podróże, fotografię oraz sport. Pasjonat zdrowego stylu życia, pozytywnego myślenia i optymalizacji pracy. Entuzjasta biznesu, historii, ekonomii, finansów, geopolityki, kryptowalut i inwestowania.

La dolce vita! Tak, Włochy to jego ulubione miejsce. Ogólnie nad Śródziemne : )

Najlepiej zachowane, oryginalne, przedwojenne mieszkanie w Warszawie. Historia jednej rodziny.

Naszą artystyczną działalność prowadzimy w unikatowym miejscu na mapie przedwojennej warszawy. Lokal, w którym działa szkoła i galeria, jest jednym z niewielu zachowanych w Warszawie luksusowych, mieszczańskich mieszkań z oryginalnym, przedwojennym wystrojem. Znajdziemy tu oryginalne dębowe parkiety, oryginalną stolarkę drzwiową i okienną, XIX i XX wieczne meble w stylu empirowym, eklektycznym, art deco oraz meble modernistyczne. Całość uzupełniają secesyjne piece kaflowe, oraz wczesnomodernstyczne sztukaterie sufitowe. Zachowały się też niektóre rodzinne obrazy oraz stare fotografie. Budynek przetrwał wojnę w stanie nienaruszonym. Obok, w Hotelu Polonia rezydowali Niemcy. Budynek nie został zniszczony w trakcie, ani po Powstaniu. 

Ciągłość stanu mieszkania była możliwa dzięki staraniom jednej rodziny właścicieli, która mieszka w tym samym lokalu od 90 lat… Mieszkali tu przed wojną, prowadząc w Warszawie firmę zajmującą się chemią gospodarczą. W czasie Powstania Warszawskiego zorganizowali w nim potajemną „przejściówkę AK”. Dla pamięci tamtych wydarzeń zostawiono ślady kul karabinów w parkiecie i na kaflach pieca, które dostały się tu przez okno z ulicy. Po Powstaniu, właściciele wysiedleni razem z całą ludnością Warszawy do obozu przejściowego w Pruszkowie. Musieli na krótko opuścić mieszkanie, do którego wrócili zaraz po zakończeniu wojny. Mieszkanie zostało w tym krótkim okresie przejściowym rozszabrowane, czego relikty pozostały do dziś, np. w postaci brakujących okuć kredensów, czy zaginionych obrazów i wszelkie nieukryte ruchome kosztowności…


W czasie PRL-u mieszkanie nie zostało podzielone na lokale komunalne, co było ewenementem. Stało się tak za sprawą udanej rozgrywki właścicieli z systemem państwowym. Zaraz po wojnie, przygarnęli do mieszkania przedwojennych przyjaciół, którzy mieszkali w tym lokalu do lat ’70. Warunki na rynku mieszkań w Polsce zaczęły się poprawiać i dodatkowi lokatorzy (oraz ich dzieci) opuścili lokal przy Poznańskiej. Przez prawie 30 lat mieszkało w tym miejscu 21 osób, a łóżka były rozstawione w każdym pomieszczeniu – również w kuchni. Jednak pomimo trudnych warunków mieszkaniowych przez tak długi czas, mieszkanie było ważnym ośrodkiem kulturowo-towarzyskim w Warszawie. Odbywały się tu spotkania świata kulturowego: aktorów, artystów, dyrektorów Łazienek Królewskich i intelektualistów stolicy. Łączyła ich Wszystkich odraza do komunistów i rządu PRL. Urządzali więc spotkania towarzyskie dla ludzi, którzy w czasie PRL żyli dostatnie ze sztuki. 

Arte Valore kontynuuje kulturowe tradycje lokalu przy Poznańskiej, prowadząc w tym miejscu galerię obrazów oraz szkołę rysunku i malarstwa, a także wydarzenia artystyczne – Wine and Paint oraz wernisaże, wystawy i finisaże. Dla młodszych i starszych. W każdym wieku od szkoły podstawowej. Przygotowujemy na studia w Polsce i Europie. Na architekturę i ASP. Na uczelnie prywatne i wszelkie inne, w których wymagane jest portfolio artystyczne.

Zajęcia i wydarzenia artystyczne odbywają się w zabytkowej sali z narożnym oknem, tzw. „berlińskim’, typowym dla kamienic Warszawy i Berlina.

Dostępne obrazy możesz obejrzeć na ścianach oraz na sztalugach łącznie w trzech pomieszczeniach. 

Galeria Arte Valore

Galeria Sztuki to nasze drugie imie. Oprócz autorskiego programu nauki rysunku i malarstwa mamy również autorską galerię złożoną z kilkudziesięciu obrazów Twórcy Arte Valore. Są to prace wykonane ołówkiem i akwarelami na formatach od A5 do B2, czyli od 21×20 cm do 50×70 cm. Każdy obraz jest oprawiony w delikatną ramę z passeparteout. Możliwy dowóz obrazów na terenie Warszawy i okolic za free. Jeśli chcesz nas odwiedzić jesteśmy w centrum Warszawy. Możesz też dokonać zakupów online klikając sklep w pasku menu.

Czy widziałeś najnowsze prace w naszej galerii?
Już od 299 zł za oryginalny obraz.

Jak nas znaleźć?

Chcesz odwiedzić nas fizycznie? Zapraszamy po wcześniejszym kontakcie. Nasza szkoła rysunku jest w samym centrum Warszawy. 

Przy ulicy Poznańskiej tętniącej życiem i eleganckimi knajpkami. Tuż obok hotelu Polonia Palace i Alej Jerozolimskich.
Dogodny dojazd z każdego i do każdego miejsca. Miejsca parkingowe pod budynkiem lub 3 minuty od metra, tramwaju lub autobusu. W 5 minut dotrzesz na dworzec Warszawa Śródmieście, a w 8 minut na Dworzec Centralny.
Dotlenić się można blisko szkoły na zielonym skwerze przed budynkiem Uffizio Primo. Urokliwa i bezpieczna okolica.