o nas szkoła rysunku warszawa online
Indywidualność

Kładziemy nacisk na indywidualne podejście, dzięki czemu uczysz się w małych grupach

Sukces

To co definiuję zwycięzców to nie talent, ale systematyczna praca. Krok po kroku. Wytrwałość

Warszawski Salon

Zajęcia prowadzimy w historycznym mieszkaniu, które od 90 lat jest w rękach tych samych właścicieli

kontakt arte valore
Cały świat

Jeśli będziesz chciał wysłać obraz z naszej galerii na drugi koniec świata to zadbamy o bezpieczeństwo

IMG_8482

Dlaczego to nasza pasja?

Szkoła rysunku i malarstwa Aete Valore Art School to połączenie nowoczesności i tradycji. Uczymy skutecznie od podstaw. Dopasowujemy tok nauki do każdego indywidualnie. Jak to robimy? Wiemy jakie tematy i jaki tor nauki jest potrzebny w danym kierunku rozwoju i do tego toru dobieramy tematy zgodne z zainteresowaniami ucznia. Złoty środek, dzięki któremu uczeń ma kontrolę nad rysowaną treścią, a portfolio jest unikalne i wyjątkowe. Uczymy od pierwszych lat szkoły podstawowej bez górnej granicy wieku. Tak, zapraszamy również seniorów. W naszej społeczności każdy jest mile widziany. Więcej o naszych kursach zobaczysz tutaj.

Arte Valore Art Gallery to galeria sztuki złożona z obrazów Filipa Kozieradzkiego oraz miejsce wydarzeń artystycznych Wine and Paint czyli Malowanie z Winem. Co wyróżnia nasze Wine and Paint? Warszawski Salon, czyli oryginalne przedwojenne wnętrze w zabytkowej kamienicy. Ale o tym przeczytasz więcej poniżej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Wine and Paint zobacz tutaj.

Wierzymy, że rysunek i malarstwo to świetny sposób na spędzanie czasu. Gwarantuje Ci wielopłaszczyznowy rozwój umysłu i emocjonalności. Pomyśl, dlaczego rysunek tak świetnie rozwija? Dlatego, że poprzez rozwój umiejętności planowania, rysownik posiada szybszą zdolność łączenia faktów oraz myślenia logicznego. Malarstwo to rozwój emocjonalności i wrażliwości. Lekkość kolorów i delikatność pędzla to niekończąca się zabawa na papierze lub płótnie. Tworzymy każdego dnia, nawet w ten najbardziej pochmurny i deszczowy. Wiesz dlaczego? Dlatego, że to daje nam ogrom radości. Lepiej się czujemy tworząc, a jesień w tym kraju jest dosyć często 🙂

Kto prowadzi kursy
i organizuje wydarzenia?

art. inż. arch. Filip Kozieradzki

Z wykształcenia architekt, zawodowo odnajduje się w pracy kreatywnej i twórczej. Otwarty umysł i niezwykła wszechstronność zainteresowań. To właśnie te cechy dają Filipowi możliwość zgłębiania i łączenia wielu różnych dziedzin. Filip wierzy, że sukces to praca, dlatego regularnie rysuje, maluje i udoskonala się. Uwielbia podróże, fotografię oraz sport. Pasjonat zdrowego stylu życia, pozytywnego myślenia i optymalizacji pracy. Entuzjasta biznesu, historii, ekonomii, finansów, geopolityki, kryptowalut i inwestowania. Rozwój osobisty i poznawanie nowych ludzi. Jego celem jest budowa wielkiej platformy edukacyjnej oraz mieszkania na wynajem w całej Europie.

La dolce vita! Włochy to jego ulubione miejsce. Morze Śródziemne 🙂

Kto tworzy Arte Valore?

Arte Valore to przede wszystkim setki zadowolonych uczniów, absolwentów, klientów, firm, znajomych, przyjaciół i sympatyków oraz cała wielka społeczność online!

Czy wiesz, że na Instagramie, Facebooku oraz Youtubie i Tiktoku obserwuje nas już kilka tysięcy osób? 

Tak, a ich liczba cały czas rośnie.

Dołącz do naszej społeczności już dziś i obserwuj po więcej! 

Najlepiej zachowane, oryginalne, przedwojenne mieszkanie w Warszawie. Historia jednej rodziny.

Naszą artystyczną działalność prowadzimy w unikatowym miejscu na mapie przedwojennej warszawy. Lokal, w którym działa szkoła i galeria, jest jednym z niewielu zachowanych w Warszawie luksusowych, mieszczańskich mieszkań z oryginalnym, przedwojennym wystrojem. Znajdziemy tu oryginalne dębowe parkiety, oryginalną stolarkę drzwiową i okienną, XIX i XX wieczne meble w stylu empirowym, eklektycznym, art deco oraz meble modernistyczne. Całość uzupełniają secesyjne piece kaflowe, oraz wczesnomodernstyczne sztukaterie sufitowe. Zachowały się też niektóre rodzinne obrazy oraz stare fotografie. Budynek przetrwał wojnę w stanie nienaruszonym. Obok, w Hotelu Polonia rezydowali Niemcy. Budynek nie został zniszczony w trakcie, ani po Powstaniu. 

Ciągłość stanu mieszkania była możliwa dzięki staraniom jednej rodziny właścicieli, która mieszka w tym samym lokalu od 90 lat… Mieszkali tu przed wojną, prowadząc w Warszawie firmę zajmującą się chemią gospodarczą. W czasie Powstania Warszawskiego zorganizowali w nim potajemną „przejściówkę AK”. Dla pamięci tamtych wydarzeń zostawiono ślady kul karabinów w parkiecie i na kaflach pieca, które dostały się tu przez okno z ulicy. Po Powstaniu, właściciele wysiedleni razem z całą ludnością Warszawy do obozu przejściowego w Pruszkowie. Musieli na krótko opuścić mieszkanie, do którego wrócili zaraz po zakończeniu wojny. Mieszkanie zostało w tym krótkim okresie przejściowym rozszabrowane, czego relikty pozostały do dziś, np. w postaci brakujących okuć kredensów, czy zaginionych obrazów i wszelkie nieukryte ruchome kosztowności…

Arte Valore Art School Warszawa Warsaw
Arte Valore Art School Warszawa Warsaw
Arte Valore Art School Warszawa Warsaw

W czasie PRL-u mieszkanie nie zostało podzielone na lokale komunalne, co było w Warszawie ewenementem. Stało się tak za sprawą udanej rozgrywki właścicieli z systemem państwowym. Zaraz po wojnie, przygarnęli do mieszkania przedwojennych przyjaciół, którzy mieszkali w tym lokalu do lat ’70. Warunki na rynku mieszkań w Polsce zaczęły się poprawiać i dodatkowi lokatorzy (oraz ich dzieci) opuścili lokal przy Poznańskiej. Przez prawie 30 lat mieszkało w tym miejscu 21 osób, a łóżka były rozstawione w każdym pomieszczeniu – również w kuchni. Jednak pomimo trudnych warunków mieszkaniowych przez tak długi czas, mieszkanie było ważnym ośrodkiem kulturowo-towarzyskim w Warszawie. Odbywały się tu spotkania świata kulturowego: aktorów, artystów, reżyserów, dyrektorów ośrodków intelektualnych takich jak Łazienki Królewskie, czy intelektualistów stolicy. Łączyła ich wszystkich odraza do komunistów i rządu PRL. Urządzali spotkania towarzyskie o charakterze towarzyskim, którzy w czasie PRL żyli dostatnie ze sztuki i kpili z systemu. Warszawski Salon. 

Arte Valore kontynuuje kulturowe tradycje lokalu przy Poznańskiej, prowadząc w nim galerię obrazów oraz szkołę rysunku i malarstwa, a także wydarzenia artystyczne – Wine and Paint oraz wernisaże, wystawy i finisaże. Dla młodszych i starszych. W każdym wieku od szkoły podstawowej. Przygotowujemy na studia w Polsce i Europie. Na architekturę i ASP. Na uczelnie prywatne i wszelkie inne, w których wymagane jest portfolio artystyczne. Zajęcia i wydarzenia artystyczne odbywają się w zabytkowej sali z narożnym oknem, tzw. „berlińskim’, typowym dla kamienic Warszawy i Berlina. Dostępne obrazy możesz obejrzeć na ścianach oraz na sztalugach łącznie w trzech pomieszczeniach. 

Warszawska Historia.

Warszawski Salon.

warszawa przed wojną nowy świat foksal chmielna

Galeria Arte Valore

Galeria Sztuki to nasze drugie imie. Oprócz autorskiego programu nauki rysunku i malarstwa mamy również autorską galerię złożoną z kilkudziesięciu obrazów Twórcy Arte Valore. Są to prace wykonane ołówkiem i akwarelami na formatach od A5 do B2, od 21×20 cm do 50×70 cm. Każdy obraz jest oprawiony w delikatną ramę z passeparteout. Możliwy dowóz obrazów na terenie Warszawy i okolicy bezpłatnie. Jeśli chcesz nas odwiedzić jesteśmy w centrum Warszawy.

 Możesz też dokonać zakupów online klikając tutaj.

Jak nas znaleźć?

Arte Valore, szkoła rysunku, malarstwa i galeria, mieści się w zabytkowej kamienicy w centrum Warszawy. Jesteśmy przy ulicy Poznańskiej, tętniącej życiem i knajpkami, tuż obok hotelu Polonia Palace. Trafisz do nas wygodnie z każdego miejsca w Warszawie i z innego miasta.

Pod kamienicą znajdziesz miejsca parkingowe. Z metra, tramwaju lub autobusu dojdziesz do nas w 3 minuty. W pięć minut dotrzesz na dworzec Warszawa Śródmieście, a w osiem minut na Dworzec Centralny. 

Dobry dojazd. 
Bezpieczna okolica.