
Indywidualność
Kładziemy nacisk na indywidualne podejście, dzięki czemu uczysz się w małych grupach.
Sukces
To co definiuję zwycięzców to nie tylko talent, ale również systematyczna praca. Krok po kroku. Wytrwałość.
Warszawski Salon
Zajęcia prowadzimy w historycznym mieszkaniu, które od 90 lat jest w rękach tych samych właścicieli.
Cały świat
Jeśli będziesz chciał wysłać obraz z naszej galerii na drugi koniec świata to zadbamy o bezpieczną podróż dzieła.
Twórca Arte Valore
inż. arch. art. Filip Kozieradzki
Z wykształcenia architekt, zawodowo odnajduje się w pracy twórczej. Otwarty umysł i niezwykła wszechstronność zainteresowań, daje Filipowi możliwość zgłębiania i łączenia wielu niepowiązanych ze sobą dziedzin. Filip wierzy, że sukces to praca, dlatego regularnie maluje i udoskonala się w akwareli. Uwielbia podróże, fotografię oraz sport. Pasjonat zdrowego stylu życia, pozytywnego myślenia i optymalizacji pracy. Entuzjasta ekonomii, finansów, geopolityki, kryptowalut i inwestowania.
La dolce vita!




Najlepiej zachowane oryginalne, przedwojenne mieszkanie w Warszawie. Czyli historia jednej rodziny.
Naszą artystyczną działalność prowadzimy w unikatowym miejscu na mapie przedwojennej warszawy. Lokal, w którym działa szkoła i galeria, jest jednym z niewielu zachowanych w Warszawie luksusowych, mieszczańskich mieszkań z oryginalnym, przedwojennym wystrojem. Znajdziemy tu oryginalne dębowe parkiety, oryginalną stolarkę drzwiową i okienną, XIX i XX wieczne meble w stylu empirowym, eklektycznym, art deco oraz meble modernistyczne. Całość uzupełniają secesyjne piece kaflowe, oraz wczesnomodernstyczne sztukaterie sufitowe. Zachowały się też niektóre rodzinne obrazy oraz stare fotografie. Budynek przetrwał wojnę w stanie nienaruszonym, z tego względu, że obok, w Hotelu Polonia stacjonowali Niemcy. Nie został zniszczony w trakcie, ani po Powstaniu.
Ciągłość stanu mieszkania była możliwa dzięki staraniom jednej rodziny właścicieli, która mieszka w tym samym lokalu od 90 lat… Mieszkali tu przed wojną, prowadząc w Warszawie firmę zajmującą się chemią gospodarczą. W czasie Powstania Warszawskiego zorganizowali w nim przejściówkę AK. Dla pamięci tamtych wydarzeń zostawiono ślady kul w parkiecie i na kaflach pieca. Po Powstaniu, właściciele wysiedleni razem z całą ludnością Warszawy, musieli na krótko opuścić mieszkanie, do którego wrócili zaraz po zakończeniu wojny. Mieszkanie zostało w tym krótkim czasie rozszabrowane, czego relikty pozostały do dziś, np. w postaci brakujących okuć kredensów, czy zaginionych obrazów…
W czasie PRL-u mieszkanie nie zostało podzielone na lokale komunalne, co było ewenementem. Stało się tak za sprawą udanej rozgrywki właścicieli z systemem państwowym. Zaraz po wojnie, przygarnęli do mieszkania przedwojennych przyjaciół, którzy mieszkali w tym lokalu do lat ’70. Wtedy warunki na rynku mieszkań zaczęły się poprawiać i dodatkowi lokatorzy (oraz ich dzieci) opuścili lokal. Przez prawie 30 lat mieszkało w tym miejscu 21 osób, a łóżka były rozstawione w każdym pomieszczeniu, również w kuchni. Jednak pomimo trudnych warunków mieszkaniowych przez tak długi czas, mieszkanie było ważnym ośrodkiem kulturowo-towarzyskim w Warszawie. Odbywały się tu spotkania świata kulturowego: aktorów, artystów i intelektualistów.
Arte Valore kontynuuje kulturowe tradycje lokalu przy Poznańskiej, prowadząc w tym miejscu galerię obrazów oraz szkołę rysunku.
W zajęciach możesz wziąć udział siedząc w zabytkowej sali z narożnym oknem, tzw. „berlińskim’.
Dostępne obrazy możesz obejrzeć na ścianach oraz na sztalugach w trzech pomieszczeniach.
Czy widziałeś najnowsze prace?
Które możesz kupić?