nauka digital paintingu warszawa online

Rysowanie / malowanie na tablecie, czyli digital painting

W dzisiejszych czasach wielu młodych ludzi sięga po tablet jako wymarzone, nowoczesne narzędzie pracy twórczej. Tablet możemy zabrać ze sobą wszędzie. Możemy też wszędzie na nim tworzyć, nie potrzebując do tego żadnych innych narzędzi. Brak pędzli, farb, papieru, teczki, wody… Nic nie wysycha, nic się nie brudzi. Czysto i perfekcyjnie.

Skąd nazwa digital painting? Chodzi w niej dosłownie o cyfrowe malowanie, czyli rysowanie lub malowanie w urządzeniu przy pomocy rysika. Korzystamy w tym celu z dedykowanego programu dopasowanego od naszego systemu operacyjnego (Android/iOS). Tablet ma wiele zalet w opozycji do tworzenia w technikach analogowych. Możemy wymienić tutaj możliwość powracania do projektu i edytowania go w dowolnym momencie. Pojawia się tu również kluczowa różnica:
warstwy. Jednocześnie dzieło stworzone na tablecie będzie miało dokładnie odwzorowane kolory, więc omijamy proces robienia zdjęć i edycji. Narzędzie pozwala na malowanie, rysowanie, dodawanie kształtów, dodawanie obrazów, tak więc możliwości są praktycznie nieograniczone. Możemy wybierać pomiędzy różnymi kształtami pędzla, różnymi końcówkami markerów bez konieczności kupowania kolejnych materiałów. Przy znacznej ilości prac, rysowanie na tablecie może okazać się tańszym rozwiązaniem niż tradycyjne techniki. W digital paintingu ogranicza nas wielkość ekranu jako obszaru roboczego. Plusem jest to, że obraz możemy dowolnie przybliżać i oddalać.

zajęcia digital painting warszawa

Jaki tablet będzie odpowiedni na zajęcia rysunkowe?

W pracowni posiadamy urządzenie testowe dla uczniów. Możesz sprawdzić, czy digital painting jest odpowiedni dla Ciebie. Wystarczy przyjść na bezpłatne zajęcia próbne i porysować na tablecie. Jeśli będziesz chciał chodzić na zajęcia z tabletu, podpowiadamy, które modele warto wziąć pod uwagę. Na rynku jest bardzo wiele urządzeń, w różnym zakresie cenowym. Najważniejsze kwestie do uwzględnienia to płynność urządzenia oraz wielkość ekranu. Im szybszy procesor tym bardziej naturalnie będzie powstawał obraz. Większy ekran to komfort pracy, ale też więcej zajętego miejsca w podróży.

Z naszych doświadczeń dobrze wypadają dwie firmy, które oferują tablety z rysikami. Pierwsza z nich to Apple, druga to Samsung. Są to urządzenia droższe, ale wysokiej jakości. Rysiki obu firm mają wymienne końcówki, które reagują na siłę z jaką naciskamy na powierzchnię urządzenia. Dzięki temu, możemy uzyskać zmienną grubość kreski, tak jak w tradycyjnych technikach. Mówimy o flagowcach tych firm, nie wersjach Lite. Mankamentem iPada jest jest to, że przy dłuższej pracy urządzenie zaczyna się grzać, co uniemożliwia dalszą pracę. W przypadku Samsunga jest OK. Rysik Samsunga ulega stopniowemu ścieraniu, ale wymiana na nowy to niewielki koszt.

Jeśli chcemy rysować w wersji budżetowej, możemy zastanowić się nad tabletami firmy Vacom. Specjalizują się w tabletach graficznych, które są panelem graficznym podłączanym do komputera. Wtedy na zajęcia trzeba brać laptop i tablet, jednak sam tablet jest kilkukrotnie tańszy niż Apple czy Samsung. 
Alternatywą dla nowego urządzenia może też być urządzenie używane, np na olx.pl. Dzięki temu możemy taki sprzęt kupić za połowę ceny. Często trafiają się egzemplarze “jak nowe”, które nie były używane lub były używane kilka razy.


Odradzamy zakupu laptopów dotykowych. Z doświadczeń z tego typu urządzeniami dotyk jest na bardzo średnim poziomie.

zajęcia dla dzieci tablet warszawa

Czego uczymy na kursie rysowania na tablecie graficznym?

Cyfrowy świat artystyczny pozwoli Ci:
 • rozumieć na czym polega dobra kompozycja
 • używać różnych programów na Twoim tablecie 
 • zobaczysz jak zaznaczać światła i cienie na obiektach
 • nauczysz się jak zamienić zdjęcie w piękny obraz
 • zobaczysz jak to jest być młodym designerem

Jakie tematy pojawią się na zajęciach z digital paintigu?

Działamy ideą: Indywidualnie, dla każdegoTematy dopasowujemy do zainteresowań ucznia. Każdy ma inne zainteresowania, więc nie narzucamy tematów. Jeśli uczeń nie będzie zdecydowany, będziemy proponować tematy od zagadnień najłatwiejszych. Może być to architektura, może być abstrakcja, może być wirtualne malarstwo. Po prostu to co lubisz.

W jakiej pracy przydatny jest rysowanie / malowanie na tablecie?

 • koncept artysta gier
 • architekt
 • designer
 • architekt wnętrz
 • ilustrator
 • architekt krajobrazu
digital painting lekcje warszawa

Ile kosztuje kurs malowania na tablecie graficznym?

Wartość pojedynczych zajęć to 90 zł za 3 godziny. Pierwsze zajęcia mogą być testem dla nowego ucznia. 
Na zajęcia zapisujemy na miesiąc, trymestr lub rok.

Przyjmujemy zapłatę za zajęcia przed rozpoczęciem zajęć. Poniżej zamieszczamy kwoty za poszczególne okresy:

 • pierwsze zajęcia próbne – 0 zł
 • miesiąc – 360 zł
 • trymestr – 960 zł
 • rok – 3300 zł

Pełny cykl kursu trwa rok, pełne przygotowanie do zdawania na studia to dwa lata.

Drugie zajęcia w tygodniu gratis. Możesz skończyć z prowadzącym temat z ostatnich zajęć. Wystarczy, że zapłacisz za trymestr lub rok, żeby dodatkowe zajęcia dostać za free.

Jak zapisać się na zajęcia z rysowania na tablecie graficznym?

Wystarczy, że się z nami skontaktujesz – telefonicznie, email lub social media. Tak jak Ci wygodnie.
Dane kontaktowe znajdziesz poniżej oraz w zakładce kontakt.


503 905 987
inż. arch. art. Filip Kozieradzki – twórca Arte Valore

Adres i godziny zajęć w Arte Valore

Zapraszamy do naszej pracowni, która znajduje się przy ulicy Poznańskiej 38/9 na 4. piętrze kamienicy z początku XX wieku. 
Kurs regularny prowadzimy w
soboty (14.00 – 17.00) i niedziele (10-13). Dodatkowo spotykamy się w tygodniu na darmowych zajęciach.
Dzień zostanie wybrany z uczniami. W dni wolne (święta) kurs nie odbywa się.

Do zobaczenia na zajęciach!

Arte Valore

Zobacz inne kursy w Arte Valore