kurs rysunku na architekturę warszawa online

Kurs rysunku na architekturę, czyli studia dla ambitnych.

 

Czy warto iść na architekturę?

 

TAK! „Tak” jest naszą całkowicie subiektywną opinią. Dlaczego? Już wyjaśniamy. Architektura to niezwykła dziedzina nauki łącząca ze sobą:

 

 

 

 • inżynierię
 • projektowanie
 • budownictwo
 • sztuki piękne
 • matematykę
 • psychologię
 • urbanistykę
 • logiczne myślenie
 • odpowiedzialność
 • pieniądze (odpowiedzialność daje pieniądze)
 • umiejętność pracy zespołowej
 • wyobraźnię przestrzenną
Te wszystkie elementy mają ogromne znaczenie w dalszej pracy zawodowego. Jednocześnie twórczy umysł może znaleźć pracę w wielu innych branżach, o których opowiem w dalszej części artykułu.

 

Nabrzeże Gdańsk Filip Kozieradzki 2019 Rysunek Ołówkiem
Nabrzeże Gdańsk

Czego uczymy na kursie architektury?

Uczymy tematów, których potrzebujesz do teczki na studia oraz jako trening przed egzaminem na uczelni. 
Od zupełnych podstaw, do tematów zaawansowanych. Możesz dołączyć w dowolnym momencie w ciągu roku.

 

Na kursie architektury:
 • zrozumiesz na czym polega dobra kompozycja
 • nauczysz się wykreślać perspektywę, bryły i geometrię
 • dowiesz się niezbędnych rzeczy z zakresu inżynierii i konstrukcji
 • zobaczysz jak zaznaczać światła i cienie na obiektach architektury
 • nauczysz się rysować architekturę historyczną, współczesną, nowoczesną i futurystyczną
 • poczujesz jak jest być młodym architektem
 • opanujesz perfekcyjną prezentację swoich prac
 • przekonasz się, czy wymagająca praca to coś dla Ciebie

Jakie tematy pojawią się na zajęciach?

Działamy ideą: Indywidualnie, dla każdegoTematy profilujemy do zainteresowań ucznia, tak żeby jego portfolio prac było indywidulaną interpretacją rzeczywistości, a nie kserokopią z tutorialu. Uczymy tego, co jest potrzebne na studia, ale dajemy wolność tworzeniu własnego świata. Poruszamy się w architekturze, projektowaniu produktów, inżynierii, nowościach technologiczno-architektonicznych, sztuce, przestrzeni, urbanistyce i ekologicznych rozwiązaniach w budownictwie.

Plomba miejska Krystian Kubat 2020 Rysunek Cienkopisem

Dlaczego pełny kurs trwa 600h?

Kurs trwa kilkaset godzin, co wynika z ilości rysunków, które należy wykonać. Ilość rysunków, z czasem przekłada się na ich jakość. Jakość prac jest kluczowa przy rekrutacji na studia. 600h to około 100 rysunków robionych wolno lub około 200 rysunków robionych szybko. Jedni rysują szybciej, inni wolniej. I to jest OK. Każdy w swoim tempie. Sens nauki rysunku (lub malarstwa) polega na stopniowym przyroście umiejętności, który początkowo jest – p o w o l n y…  Całkiem podobnie jest z nauką języka obcego. Długo długo nic, a w końcu coś „klika” w głowie i umiejętności zaczynają skokowo przyrastać. W rysunku i malarstwie wyrabia się pamięć mięśniowa przez koordynację mózg-oko-ręka. Podobne zjawisko może zachodzić w tenisie. Tenisista po latach treningu dokładnie wie, jak uderzyć nadlatującą piłkę. Doświadczony rysownik wie, jakiej kreski użyć w konkretnej sytuacji.

Żeby ten przyrost umiejętności nastąpił, muszą wydarzyć się następujące rzeczy:

 • konsekwentne rysowanie na zajęciach
 • prowadzenie szkicownika
 • rysowanie w domu tematów z zajęć (kończenie prac)
 • zaangażowanie i chęć pracy
 • to Tobie ma zależeć
 •  Ty się uczyszmy wspieramy, pomagamy i koordynujemy
 
600h można rozłożyć na spokojnie na dwa lata, ale osoby sprawne i ambitne mogą zrobić taką liczbę w rok. Przyjmijmy jednak, że ktoś będzie chodził przez dwa lata, na spokojnie przerobi materiał i nauczy się do matury. A i pójdzie na wszystkie 18-stki najbliższych znajomych.
 
Od początku września do końca czerwca mamy mniej niż 40 weekendów zajęć. Odpadają święta, nowy rok, święta, majówka. Dni wolne ustawowo, które spędza się z bliskimi. Przyjmijmy dla liczenia 40 weekendów. Mamy więc 40x3h = 120 godzin zajęć regularnych. Minimum niezbędne do progresu. Do tego dodajemy kursy intensywne. Jeden kurs odbywa się w ferie zimowe, drugi po maturach. W ferie mamy 14 dni zajęć po 6h, po maturach 20 dni po 6h. Dwa kursy intensywne to 204 godziny, czyli w 34 dni przerabiamy znacznie więcej materiału niż przez cały rok! 
 
Kurs regularny (120h) + kursy intensywne (204h) = 324h 
Odpada nam kilka godzin na choroby oraz kace po 18-stkach i mamy równe 300 godzin w 10 miesięcy. Wychodzi po 30 godzin miesięcznie, niedużo. Dla porównania, większość ludzi pracuje miesięcznie 160 godzin.
Rocznie 300h, w dwa lata 600h
 
Dopiero taka ilość włożonej pracy pozwala przynieść oczekiwane rezultaty – przygotować się do egzaminu, przygotować portfolio i myśleć, poprzez rysunek. Rysunek dla projektanta czy artysty jest sposobem komunikacji – językiem.
Miasto fantasy architektura ołówiekm
Bartłomiej Wójcik i jego fantastyczne umiejętności rysunkowe. Wyobraźnia + historia architektury osadzone w klimacie fantasy. A nie dodaliśmy, że człowieka też rysuje świetnie.

Top 10 uczelni architektonicznych w Polsce

 

Ofertę studiów architektonicznych oferuje wiele uczelni. Przedstawiamy top 10 uczelni architektonicznych w Polsce według szkoły rysunku Arte Valore oferują najwyższy poziom nauczania. Nasze opinie odnoszą się do rankingu portalu Perspektywy w roku 2021.

 

 1. Politechnika Warszawska;
 2. Politechnika Śląska
 3. Politechnika Gdańska
 4. Politechnika Wrocławska
 5. Politechnika Krakowska
 6. Politechnika Lubelska
 7. Politechnika Łódzka
 8. Politechnika Poznańska
 9. Politechnika Szczecińska
 10. Politechnika Bydgoska

 

Studia w Polsce, a co po studiach? Praca w PL, czy za granicą?

 

Studia w Polsce wiążą się z dobrymi (i względnie tanimi) możliwościami nauki. Zdobycie tytułu inżyniera lub magistra pozwala przystępne zatrudnienie w Polsce jak i zagranicą. Wie o tym z doświadczenia Filip Kozieradzki, twórca Arte Valore. Podczas studiów pracował w kilku biurach w Polsce oraz po ukończeniu studiów w międzynarodowym biurze we Frankfurcie nad Menem. Dyplom Politechniki Warszawskiej, poparty rozbudowanym portfolio, był przepustką do pracy za zupełnie inna stawkę i przy zupełnie innych projektach, niż mogłoby zaproponować polskie biuro. Biura niemieckie będące marką światową projektują m. in. dla zamożnych krajów azjatyckich oraz dla arabskich

Na kolejnych stronach opisujemy ze szczegółami kolejne uczelnie, m.in. WAPW, WAPWr, WAPK, WAPP, WAPG – egzaminy, tematy i ważne rzeczy dla kandydata. 

 

Studia architektury za granicą 

 

Jeżeli jesteś odważnym człowiekiem do podjęcia studiów architektonicznych za granicą to wspaniale! Dyplom architekta z uczelni zagranicznej, może być przepustką do pracy w prestiżowym biurze architektonicznym w krajach zachodnich lub Polsce. Do najlepszych wydziałów architektury w Europie zaliczamy ETH w Zurychu, wydział w Delft w Holandii, wydział architektury na Politecnico di Milano oraz londyńskie AA. Każda z tych uczelni inaczej podchodzi do tematu studiów. Mediolan, Delft lub ETH uczą architektury inżynierskiej, podczas gdy AA artystycznego podejścia do architektury. Co to oznacza w praktyce? Że nie każde studia zagraniczne kończą się tytułem inżyniera. Tytuł inżyniera jest wymagany wśród niektórych pracodawców, m.in. w Polsce. Jeśli nie wiesz jaka uczelnia będzie dla Ciebie najlepsza lub potrzebujesz pomocy z przygotowaniem materiałów takich jak portfolio czy teczka przyjdź do nas na zajęcia 😉

Przekrój przez miasto ołówkiem 50x70em i Cienkopisem

Ile kosztuje kurs rysunku na architekturę?

Opłata za zajęcia na pierwszych zajęciach – za 9 lub 3 miesiące. Pojedyncze zajęcia kosztują 90 zł i trwają 3 godziny. Poniżej zamieszczamy koszty za poszczególne okresy:

 • pierwsze zajęcia próbne – 0 zł
 • 9 miesięcy (108H) – 3420 zł
 • 3 miesiące (36H) – 1220 zł
Zniżki – 50 zł zniżki za każdą pozytywną opinię (Google i Facebook) oraz 50 zł zniżki za płatności gotówką. 

  Pełny cykl kursu trwa rok, pełne przygotowanie do zdawania na studia to dwa lata.
  Przygotowanie do pracy w grafice bez studiów trwa dwa lata.

  Zapisy możliwe w każdym momencie.

  Zajęcia od poniedziałku do czwartku gratis. 
  Możesz skończyć z prowadzącym temat z ostatnich zajęć lub zacząć kolejny temat. Wystarczy, że wybierzesz kurs regularny w sobotę lub niedzielę, żeby dodatkowe zajęcia dostać za free.

  Jak zapisać się na zajęcia z architektury?

  Wystarczy, że się z nami skontaktujesz – telefonicznie, email lub social media. Tak jak Ci wygodnie.
  Dane kontaktowe znajdziesz poniżej oraz w zakładce kontakt.

  [email protected]
  503 905 987
  inż. arch. art. Filip Kozieradzki – twórca Arte Valore

  Adres i godziny zajęć w Arte Valore

  Zapraszamy do naszej pracowni, która znajduje się przy ulicy Poznańskiej 38/9 na 4. piętrze kamienicy z początku XX wieku. 
  Kurs regularny prowadzimy w soboty (14.00 – 17.00) i niedziele (10-13). Dodatkowo spotykamy się w tygodniu na darmowych zajęciach od poniedziałku do czwartku. W dni wolne (święta) kurs nie odbywa się.

  Do zobaczenia na zajęciach!

  Arte Valore
  Indywidualne podejście.

  rysunek ołówkiem formy organiczne architektura
  To znowu mistrzowski Krystian Kubat, z organicznym przejściem z natury do architektury, czyli o czym dzisiejsza architektura jest.

  Zobacz inne kursy rysunkowe i malarskie