architektura wnętrz przygotowanie na studia

Kurs architektury wnętrz

Wnętrza, czy też architektura wnętrz lub dekorowanie wnętrz to dziedzina powiązana w pewnym zakresie z architekturą inżynierską. W związku z tym, wnętrza, łączą ze sobą świat artystyczny i świat ścisły (ale ścisły tylko troszeczkę :D). Wnętrza można studiować na ASP lub na uczelniach prywatnych. Przygotowanie na studia trwa dwa lata (600h zajęć). Jeśli ktoś zapomniał zabrać się za to wcześniej, może przystąpić do kursu od razu. 600h jest osiągalne w rok. Jest to scenariusz dla najbardziej pracowitych i wytrwałych.

Wnętrz nauczysz się też na naszym kursie dwuletnim bez studiów. Pierwszy rok to rozwój rysunku i myślenia przestrzennego, drugi rok, to rozbudowa świata projektowania i prezentacji. Jakiej prezentacji? Prezentacji architektonicznej. Każdy projekt musi być ładnie podany klientowi, tak, żeby ten był przekonany o jego jakości. Krótkie kursy – kilkumiesięczne/roczne to raczej dodatkowa praktyka niż poważne przedsięwzięcie zawodowe. Przy małej ilości czasu projekty będą na bardzo podstawowym poziomie. Więc sam zdecyduj, czy chcesz umieć więcej, czy mniej. Lepsze kwalifikacje, lepsza praca, lepsze zarobki.

Jakie są wymagania na architekturę wnętrz na ASP?

I etap – złożenie teczki z samodzielnie wykonanymi przez kandydata pracami rysunkowymi i malarskimi (maksymalny rozmiar 100 cm x 70 cm, maksymalna ilość 25 sztuk). Oznacza to 25 sztuk wysokiej jakości prac, więc zrobić ich należy co najmniej 100. Dlatego kurs na spokojnie można zrobić w dwa lata.

II etap – część praktyczna: rysunek (studium z natury, postać, przedmiot), malarstwo (studium z natury lub ćwiczenia kolorystyczne), kompozycja (konstruowanie układów na płaszczyźnie i w przestrzeni), rzeźba (przestrzenna kompozycja z wyobraźni), testy wyobraźni przestrzennej. 

III etap – autoprezentacja; Celem autoprezentacji jest poznanie zdolności intelektualnych kandydata, a także jego głębszych zainteresowań nie tylko w zakresie wybranej dziedziny plastyki, ale również innych rodzajach twórczości, takich jak literatura, muzyka, teatr czy film. Autoprezentacja powinna wykazać samodzielność kandydata w myśleniu o sprawach związanych z szeroko pojętą kulturą artystyczną.

urządzanie wnętrz kurs

Kurs przygotowujący na studia architektury wnętrz

Kurs przygotowujący na studia trwa minimum rok. W rok od zera dostajemy się na poziom średniozaawansowany (300h)

120h kurs regularny
180h kurs intensywny (ferie zimowe i czas wolny po maturach)

Jeśli interesuje Cię poziom zaawansowany, zwiększający szanse na studia, to potrzebne będą dwa lata nauki (600h).

Kurs architektury wnętrz został stworzony z myślą o osobach, które chcą:

1. przygotować się do zdawania na studia z architektury wnętrz

2. pracować w architekturze wnętrz bez studiów

Zaraz… Praca w architekturze wnętrz bez studiów? Tak! Architektura wnętrz nie wymaga uprawnień do wykonywania zawodu, w przeciwieństwie do architekta inżyniera, który takie uprawnienia musi posiadać. Można etap studiów pominąć i zamiast tego przygotować portfolio dla pracodawcy (2 lata).

Kurs przygotowujący do pracy we wnętrzach bez studiów

Pierwszy rok nauki (300h) to nauka rysunku, wyobraźni przestrzennej, perspektywy, rysowania konceptów (rysunków wstępnych do projektów), geometrii.
Drugi rok nauki (300h) to nauka programów komputerowych, modeli 3d, grafiki komputerowej, wykonywania projektów z wnętrz, złożenie portfolio umiejętności pracodawcy.

 

praca we wnętrzach warszawa

Dlaczego pełny kurs trwa 600h?

Kurs trwa kilkaset godzin, co wynika z ilości rysunków, które należy wykonać. Ilość rysunków, z czasem przekłada się na ich jakość. Jakość prac jest kluczowa przy rekrutacji na studia. 600h to około 100 rysunków robionych wolno lub około 200 rysunków robionych szybko. Jedni rysują szybciej, inni wolniej. I to jest OK. Każdy w swoim tempie. Sens nauki rysunku (lub malarstwa) polega na stopniowym przyroście umiejętności, który początkowo jest – p o w o l n y…  Całkiem podobnie jest z nauką języka obcego. Długo długo nic, a w końcu coś „klika” w głowie i umiejętności zaczynają skokowo przyrastać. W rysunku i malarstwie wyrabia się pamięć mięśniowa przez koordynację mózg-oko-ręka. Podobne zjawisko może zachodzić w tenisie. Tenisista po latach treningu dokładnie wie, jak uderzyć nadlatującą piłkę. Doświadczony rysownik wie, jakiej kreski użyć w konkretnej sytuacji.

Żeby ten przyrost umiejętności nastąpił, muszą wydarzyć się następujące rzeczy:

  • konsekwentne rysowanie na zajęciach
  • prowadzenie szkicownika
  • rysowanie w domu tematów z zajęć (kończenie prac)
  • zaangażowanie i chęć pracy
  • to Tobie ma zależeć
  •  Ty się uczyszmy wspieramy, pomagamy i koordynujemy
 
600h można rozłożyć na spokojnie na dwa lata, ale osoby sprawne i ambitne mogą zrobić taką liczbę w rok. Przyjmijmy jednak, że ktoś będzie chodził przez dwa lata, na spokojnie przerobi materiał i nauczy się do matury. A i pójdzie na wszystkie 18-stki najbliższych znajomych.
 
Od początku września do końca czerwca mamy mniej niż 40 weekendów zajęć. Odpadają święta, nowy rok, święta, majówka. Dni wolne ustawowo, które spędza się z bliskimi. Przyjmijmy dla liczenia 40 weekendów. Mamy więc 40x3h = 120 godzin zajęć regularnych. Minimum niezbędne do progresu. Do tego dodajemy kursy intensywne. Jeden kurs odbywa się w ferie zimowe, drugi po maturach. W ferie mamy 14 dni zajęć po 6h, po maturach 20 dni po 6h. Dwa kursy intensywne to 204 godziny, czyli w 34 dni przerabiamy znacznie więcej materiału niż przez cały rok! 
 
Kurs regularny (120h) + kursy intensywne (204h) = 324h 
Odpada nam kilka godzin na choroby oraz kace po 18-stkach i mamy równe 300 godzin w 10 miesięcy. Wychodzi po 30 godzin miesięcznie, niedużo. Dla porównania, większość ludzi pracuje miesięcznie 160 godzin.
Rocznie 300h, w dwa lata 600h
 
Dopiero taka ilość włożonej pracy pozwala przynieść oczekiwane rezultaty – przygotować się do egzaminu, przygotować portfolio i myśleć, poprzez rysunek. Rysunek dla projektanta czy artysty jest sposobem komunikacji – językiem.
kurs architektury wnętrz warszawa

Ile kosztuje kurs wnętrz?

Opłata za zajęcia na pierwszych zajęciach – za 9 lub 3 miesiące. Pojedyncze zajęcia kosztują 90 zł i trwają 3 godziny. Poniżej zamieszczamy koszty za poszczególne okresy:

  • pierwsze zajęcia próbne – 0 zł
  • 9 miesięcy (108H) – 3420 zł
  • 3 miesiące (36H) – 1220 zł
Zniżki – 50 zł zniżki za każdą pozytywną opinię (Google i Facebook) oraz 50 zł zniżki za płatności gotówką. 

Pełny cykl kursu trwa rok, pełne przygotowanie do zdawania na studia to dwa lata.
Przygotowanie do pracy w grafice bez studiów trwa dwa lata.

Zapisy możliwe w każdym momencie.

Zajęcia od poniedziałku do czwartku gratis. 
Możesz skończyć z prowadzącym temat z ostatnich zajęć lub zacząć kolejny temat. Wystarczy, że wybierzesz kurs regularny w sobotę lub niedzielę, żeby dodatkowe zajęcia dostać za free.

Jak zapisać się na zajęcia z architektury wnętrz?

Wystarczy, że się z nami skontaktujesz – telefonicznie, email lub social media. Tak jak Ci wygodnie.
Dane kontaktowe znajdziesz poniżej oraz w zakładce kontakt.

[email protected]
503 905 987
inż. arch. art. Filip Kozieradzki – twórca Arte Valore

Adres i godziny zajęć w Arte Valore

Zapraszamy do naszej pracowni, która znajduje się przy ulicy Poznańskiej 38/9 na 4. piętrze kamienicy z początku XX wieku. 
Kurs regularny prowadzimy w soboty (14.00 – 17.00) i niedziele (10-13). Dodatkowo spotykamy się w tygodniu na darmowych zajęciach od poniedziałku do czwartku. W dni wolne (święta) kurs nie odbywa się.

Do zobaczenia na zajęciach!

Arte Valore
Indywidualne podejście.

Zobacz inne kursy w Arte Valore