warsztaty malarskie dla osób starszych warszawa

Zajęcia plastyczne dla seniorów w Warszawie

Na czym polegają zajęcia plastyczne dla osób po 60. roku życia?

Zajęcia polegają na rozwijaniu strony twórczej i osobistej ekspresji poprzez malowanie akwarelą. Podczas spotkań, które łączą tworzenie z zabawą 

 

Czy potrzebne jest jakiekolwiek doświadczenie, czy umiejętności?

 

Umiejętności ani doświadczenie nie są wymagane. Dlaczego? Dlatego, że każdy artysta zaczynał kiedyś od pierwszej kreski, czy pierwszego pociągnięcia pędzla. Tutaj przypomina mi się historia o Churchillu, którą zamieściliśmy w tym artykule. Wystarczy zacząć. 

Wracając do samych zajęć. Zapewniany wsparcie psychiczne i merytoryczne, a nasze warsztaty są okazją do lepszego zrozumienia siebie oraz do zabawy. 

 

Szczegóły dotyczące zajęć plastycznych dla osób starszych

 

Zapewniamy materiały plastyczne na miejscu – pędzle, palety, papier i akwarele. Na każdych zajęciach omawiamy i zaczynamy inny temat. Jeśli któryś temat będzie wyjątkowo czasochłonny, dokończymy go podczas kolejnego spotkania.

Zaplanowane tematy to m. in. krajobrazy (morze, jezioro, wieś), portrety, kwiaty, zwierzęta, martwa natura. 

zajęcia artystystyczne dla osób starszych warszawa

Ile kosztują zajęcia plastyczne?

Wartość pojedynczych zajęć to 90 zł za 3 godziny. Pierwsze zajęcia mogą być testem dla nowego ucznia. Na zajęcia zapisujemy na miesiąc, trymestr lub rok. Przyjmujemy zapłatę za zajęcia przed rozpoczęciem zajęć. Poniżej zamieszczamy kwoty za poszczególne okresy:

  • pierwsze zajęcia próbne – 0 zł
  • miesiąc – 360 zł
  • trymestr – 890 zł
  • rok – 2900 zł

Pełny cykl zajęć plastycznych trwa rok.

Jak zapisać się na zajęcia plastyczne?

W celu zapisania się na zajęcia prosimy o skontaktowanie się z nami telefonicznie lub poprzez email. Dane kontaktowe znajdziecie Państwo na stronie kontakt.

Adres i godziny zajęć rysunkowych w Arte Valore

Zapraszamy do naszej pracowni, która znajduje się przy ulicy Poznańskiej 38/9 na 4 piętrze kamienicy z początku XX wieku.

W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Filip Kozieradzki
Zespół Arte Valore

Zobacz inne wydarzenia w Arte Valore