Wakacyjny kurs rysunku Arte Valore – 4.07 – 26.08.2022 – Warszawa – Kraków – Gdańsk

Hmmm… 

Co możesz robić podczas długich wakacji? Siedzieć w mieście i się nudzić? Możesz! Ale my na to nie pozwolimy! Przygotowaliśmy dla Ciebie nowość w tym roku! Dla tych znudzonych i dla tych najbardziej ambitnych. Rysowanie i malowanie od poniedziałku do piątku. Szkoła rysunku i malarstwa Arte Valore Studio zaprasza na wakacyjny kurs dla dzieci i młodzieży, który odbędzie się w Warszawie i Krakowie w dniach 4 lipca – 26 sierpnia 2022.  Na zajęciach Twoje dziecko pozna podstawy z zakresu rysowania i malowania, spędzi czas na świeżym powietrzu, nawiąże nowe znajomości i kto wie, być może odkryje swoją pasję. Jeżeli Twoja pociecha ma co najmniej 8 lat to ten kurs jest właśnie dla Was!

Kim jesteśmy?

Arte Valore to szkoła artystyczna i galeria obrazów założona przez inż. arch. art. Filipa Kozieradzkiego, akwarelistę i miłośnika dobrego życia. Dzięki nieszablonowemu podejściu, doskonale przekazuje wiedzę i umiejętności swoim słuchaczom. W gronie naszych wykładowców znajdują się doświadczeni nauczyciele, którzy z pasją przekazują swoją wiedzę. Specjalizujemy się w nauce dzieci, młodzieży, a także posiadamy wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu do egzaminów wstępnych na uczelnie takie jak ASP czy PW. Nasze prace możesz zobaczyć na stronie arte-valore.com/portfolio oraz na Facebooku i Instagramie. 

@arte_valore.galeria
@arte_valore.studio
Na YouTubie – Arte Valore – przygotowaliśmy dla Ciebie darmowy kurs online bez wychodzenia z domu.

Półkolonie rysunkowe rozwiną Twoją pociechę!

Szukając półkolonii rysunkowych dla swojego dziecka warto mieć świadomość korzyści, które z nich wyniesie. Dzięki urozmaiceniu zajęć, otrzymujecie możliwość połączenia kilku korzyści na raz! Przede wszystkim półkolonie plenerowe dają doskonałą możliwość aktywnego spędzenia czasu i poznania nowych ludzi, których łączą podobne zainteresowania. Wszyscy doskonale wiemy jak ważny jest kontakt z podobnymi do nas osobami i jak rozwijająco wpływa on na nas. Nauka rysunku oraz malowania pozwalają na rozwój wyobraźni, kreatywności i umiejętności radzenia sobie w nowych sytuacjach. Tym bardziej są to bardzo pożądane umiejętności, które pozwolą łatwiej rozwiązywać problemy w przyszłości.

Jak nauka rysowania wpływa na rozwój dziecka?

Przede wszystkim nauka rysowania pozwala dzieciom rozwijać zdolności manualne i motoryczne, które pozytywnie przekładają się na ich rozwój.  Dodatkowo poprzez rozwijanie umiejętności rysowania rozwijają swoją wyobraźnię i fantazję. Dziecięca fantazja jest nieograniczona dlatego tak ważnym jest odpowiednie ukierunkowanie i pokazanie możliwości płynących z nauki rysowania i malowania. Kolejną korzyścią jest pokazanie nieszablonowego myślenia i osiągania swoich celów. Wszystkie nabyte umiejętności bardzo korzystnie wpłyną na rozwój Waszych pociech.

Malowanie na dworze w naturze

Wakacyjne kursy artystyczne dla dzieci i młodzieży – w Warszawie, Krakowie i Gdańsku.

Nasze kursy są podzielone ze względu na wiek oraz technikę. Pierwszą grupą wiekową przygotowaliśmy dla dzieci w wieku od 8 do 14 lat, a drugą dla dzieci powyżej 14 lat. Dzięki temu możemy z łatwością dopasować treść do wieku uczestnika. Dzieci łatwiej przyswajają przekazywane im informacje, łatwiej zapamiętują i w efekcie uzyskują lepsze rezultaty niż w przypadku grup łączonych. Drugi podział wynika z zastosowania innych narzędzi pracy. Możemy zdecydować się na malowanie lub rysowanie w formie tradycyjnej lub na tablecie.

Grupy – Wakacyjny Kurs Rysunku i Malarswa

Grupa dla dzieci 8+ (rysunek i malarstwo)
Grupa dla dzieci 8+ (tablet)
Grupa dla młodzieży 14+ (rysunek i malarstwo)
Grupa dla młodzieży 14+ (tablet)

Jak długo trwają zajęcia rysunkowe?

Zajęcia rysunkowe odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 10-13 lub 10-16 w zależności na jaki wymiar godzin zdecydujemy się zapisać nasze dziecko. Jeżeli nigdy nie mieliście styczności z rysowaniem to zachęcamy do wypróbowania naszego tygodniowego cyklu po 3 h dziennie. Jest to wystarczająca ilość czasu, by określić czy rysowanie lub malowanie jest tym co młody talent będzie chciał rozwijać. Zestawienie 6 godzinne pozwala głębiej zanurzyć się w poruszaną na zajęciach tematykę i co najważniejsze – skończyć pracę! 😀

Gdańsk, Kraków i Warszawa. Łączymy naukę z zabawą na półkoloniach rysunkowych.

Półkolonie rysunkowe organizowane przez naszą szkołę to przede wszystkim doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Lata zbieranych doświadczeń pozwoliło nam na dopracowanie odpowiedniej formy przekazu dostosowanej do potrzeb młodych artystów. Zdajemy sobie sprawę z potrzeb dzieci i zręcznie dopasowujemy naukę, która przybiera formę doskonałej zabawy. Z reguły malowanie i rysowanie jest dla dziecka przyjemną czynnością. To doskonały moment żeby w otoczeniu świetnej atmosfery włączyć do tej zabawy elementy nauki, które pozytywnie wpływają na rozwój naszych dzieci. Dokładamy wszelkich starań żeby nasze pociechy zauważyły zależność i współgranie nauki i zabawy.

Gdzie będą odbywać się zajęcia rysunkowe z Arte Valore w Warszawie?

Przykładamy się bardzo, by przekazywana przez nas wiedza mogła się kojarzyć z magicznymi i historycznymi miejscami, które w przyjemny sposób zapadną Waszym dzieciom w pamięci. Dlatego zajęcia rysunkowe w Warszawie odbędą się między innymi na Starówce i Łazienkach Królewskich. Jeżeli zaskoczy nas deszcz podczas pleneru, to na taką ewentualność również jesteśmy przygotowani! Dysponujemy odpowiednio dostosowaną pracownią przy ulicy Poznańskiej 38 w centrum.

Gdzie będziemy rysować w Krakowie?

Plan zakłada podobne założenie – naukę przez zabawę w pięknych okolicznościach kulturowych. Z łatwością domyślacie się, że jednymi z takich miejsc w Krakowie są Stare Miasto oraz Kazimierz. Z doświadczenia wiemy, że to doskonałe miejsca, które pozytywnie wpływają na kreatywność i twórczość. Deszczowe dni z kolei spędzimy w kawiarni oraz pod arkadami Sukiennic.

 

Gdzie spotkamy się malować w Gdańsku?

Nasza nadmorska przygoda będzie miała miejsce między historycznymi bramami miejskimi: Złotą, Zieloną i Mariacką. Bramy będą idealnym schronieniem w czasie deszczu. W słoneczne dni usiądziemy po obu stronach Motławy żeby kontemplować widok Żurawia portowego. Spotkamy się blisko stoczni, gdzie przepływają ogromne statki. Gdyby robiło się zimno, schronimy się w przytulnej kawiarni.
 
Jedno z miejsc pleneru malarsko - rysunkowego.

📅 Terminy spotkań plenerowych lipiec-sierpień 2022

 

4-8 lipca
🏙️ Warszawa
Pon. Łazienki Królewskie Amfiteatr
Wt. Krakowskie Przedmieście pod Pomnikiem Mickiewicza
Śr. Plac Zbawiciela pod Kaplicą Metodystów
Czw. Skwer na Placu Grzybowskim
Pt. ulica Foksal na rogu ulicy Kopernika

 

11-15 lipca
🔱 Gdańsk

Pon. Żuraw rysowany spod Radisson Hotel na Wyspie Spichrzów
Wt. Kościół Mariacki spod Bramy Mariackiej
Śr. Kaplica Królewska i Bazylika Mariacka spod Fontanny Czterech Kwartałów
Czw. Stocznia Remontowa – Fotopunkt Wiślna (google maps)
Pt. Długi Targ spod Bramy Zielonej

25-29 lipca
🏙️ Warszawa
Pon. Łazienki Królewskie Pałac na Wyspie
Wt. Galeria Sztuki Zachęta
Śr. Pałac w Parku Szustrów
Czw. Ministerstwo Finansów, ulica Kubusia Puchatka, obok wejścia do metra 
Pt. Łazienki Królewskie Nowa Oranżeria

1-5 sierpnia
⛪ Kraków

Pon. Rynek Główny pod kościołem św. Wojciecha
Wt. Grodzka 51
Śr. Bulwary Wiślane obok restauracji Wiślany Ogród 
Czw. Plac Wszystkich Świętych obok Kościoła Franciszkanów 
Pt. Kanonicza pod Hotelem Copernicus

15-19 sierpnia
🏙️ Warszawa

Pon. Łazienki Amfiteatr
Wt. Bulwary Wiślane pod Centrum Nauki Kopernik
Śr. Pałac Zamoyskich na Foksal
Czw. Plac Trzech Krzyży róg ul. Mokotowskiej i ul. Hożej 
Pt. Plac Powstańców Warszawy róg ul. Świętkorzyskiej 

22-26 sierpnia
🔱 Gdańsk

Pon. Dwór Artusa i Ratusz spod Fontanny Neptuna 
Wt. Złota Brama
Śr. Wielka Zbrojownia od strony Targu Węglowego 
Czw. Wielki Młyn
Pt Chmielna 10 – panorama Motławy 

Tutaj nasze wakacyjne plenery dobiegają końca, ale kto wie, może zrobimy dodatkowe terminy w ciepłych dniach września? 🙂

Więcej szczegółów poniżej.

Nabrzeże Gdańsk Filip Kozieradzki 2019 Rysunek Ołówkiem

Jak mogę wziąć udział w plenerze?

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko otrzymało szansę na odkrycie swojej nowej pasji i rozwinęło się interpersonalnie, to wystarczy, że skontaktujesz się z nami mailowo i napiszesz w jakim terminie i jakim wymiarze godzin chcesz zapisać pociechę. Dodatkowo nie zapomnij zaznaczyć na jakim poziomie potrafi rysować. W odpowiedzi otrzymasz potwierdzenie rejestracji wraz z danymi do wpłacenia zaliczki. Pamiętaj, że liczba miejsc jest ograniczona, a wpłata zaliczki jest gwarantem zapisu na zajęcia.

Transport i wyżywienie

Prosimy o zorganizowanie transportu i przygotowanie wyżywienia we własnym zakresie.

Materiały artystyczne do kursu

Materiały dla osób malujących i rysujących zawarte są w cenie kursu.
Osoby rysujące na tabletach proszone są o przyniesienie urządzeń we własnym zakresie.

 

Ile kosztują półkolonie rysunkowe w Warszawie, Krakowie i Gdańsku? 

 

 

Półkolonie rysunkowe organizowane przez Szkołę Rysunku Arte Valore oferują spotkania od poniedziałku do piątku w 3 lub 6 godzinnych grupach. W zależności od pakietu na jaki się zdecydujemy tydzień zajęć (15 godzin) to koszt 250 zł. Natomiast tydzień w wymiarze 30 godzin kosztuje 450 zł.

 

Ile wynosi zaliczka?

Żeby dokonać rezerwacji prosimy o przelanie kwoty 100 zł na konto: 

Filip Kozieradzki 
30 1140 2004 0000 3102 7702 1880
Tytułem: plener | termin | imię i nazwisko | poziom zaawansowania

Ilość miejsc ograniczona. Przy rezerwacji prosimy o informację dotyczącą poziomu zaawansowania uczestnika (podstawowy, średniozaawansowany, zaawansowany).

Od września widzimy się na zajęciach regularnych w weekendy w Warszawie.
Zapisy do nowych grup trwają.

Czekamy na pytania! 

 

Do zobaczenia w Plenerze! 👋
inż. arch. art. Filip Kozieradzki
Arte Valore

Zobacz inne kursy w Arte Valore